Byznys

Proč se zbavit hlodavců?


Pokud někde, třeba na louce, uvidíte nějakou myšku, mohla by vám tato připadat třeba i roztomilá. A jste-li biologové, pak tu dokážete možná její přítomnost i ocenit, třeba proto, že se tento tvor může stát potravou třeba pro dravé ptáky, kterých u nás ubývá, či pro jiné predátory, kteří by se bez těchto tvorů nedokázali udržet.

Ale jakmile se nějaký podobný živočich objeví v blízkosti našeho příbytku nebo dokonce přímo v něm, je to jiná. Tady už jdou veškeré sympatie k takovým drobným hlodavcům stranou. Jenže bohužel není něco podobného ničím neobvyklým. Myši, krysy a potkani už se zabydleli ve všech vesnicích i velkých městských aglomeracích, skvěle se tu adaptovali na existující podmínky a daří se jim. Například kolem popelnic nebo v objektech, v nichž se schraňují nějaké ty potraviny nebo aspoň nějaké poživatelné zbytky, se takoví hlodavci houfují a množí. A nejednou je jen otázkou času, než si najdou cestu i tam, kde už vážně nemají co pohledávat.

nakreslená myš

A my lidé je tu nevidíme rádi. Třeba kvůli znehodnoceným potravinám, třeba kvůli jejich všudypřítomnému trusu a třeba také kvůli nemocem, jež mohou takoví hlodavci šířit a jež bychom od nich pochopitelně nechtěli chytit.

A když se tito tvorové objeví někde, kde je vysloveně nechceme mít, přijde vhod deratizace Praha praha-deratizacnisluzby.cz. Tedy jejich hubení na profesionální úrovni.

obrázek hlodavce

Proč sázet právě na profesionály? Proč se nespokojit s tím, že si na místa, kde se tito tvorové objeví, naklademe nějaké pastičky nebo jedy? Je to prosté. Hlodavci se rozmnožují natolik rychle, že bychom s nimi laickými silami sváděli boj, ve kterém bychom nemohli zvítězit. Vítězstvím je jedině to, když jsou oni nezvaní hosté zlikvidováni do posledního a když se zabrání v průniku dalším. A s tím si dokážou prokazatelně poradit jenom odborníci. Nad amatéry z lidských řad krysy, potkani a myši bohužel vždycky zvítězí.