Přírodní léky
Zatímco vážné nemoci už musíme řešit antibiotiky, jsou zde takové ty menší, které je jistě lepší řešit přírodně. Chemie totiž naoko zabírá rychle, ale není pro lidské tělo úplně zdravá, a je tedy zbytečné ji používat při každém malém problému. Jaké nemoci lze tedy řešit přírodními způsoby, a jak?
Nachlazení
U běžného nachlazení spousta lidí okamžité zamíří do lékárny, kde si koupí pastilky a sirupy proti kašli, horké nápoje, a spreje do nosu. Nic z toho však není úplně zdravé, a tělu to neprospívá. Přitom lze takové obyčejné nachlazení léčit přírodně, za pomoci bylinek, babských rad, a toho, co máte doma. Na ucpaný nos je výborná nakrájená cibule u postele, mentolové výpary, a smrkání. Pokud už zamíříte do lékárny, kupte si konvičku a Vincetku na vyplachování nosu. Jistě to není nic příjemného, ani elegantního, ale účel to splní, a to bez vedlejších následků. Pokud u sebe potřebujete mít šikovného pomocníka i v práci, nebo na cestách, kupte si Vincetku ve spreji. Krásně zvlhčuje nos a pročistí dutiny. Proti kašli zabere bylinkový čaj s medem, a na škrábání v krku mentolové bonbóny. Hlavní je zůstávat v teple, pravidelně však větrat, aby bacily nezamořily dům, a nachlazení zkusit vyležet.
Zažívací potíže
Pokud máte již delší dobu zažívací obtíže, rozhodně není radno to podcenit, a měli byste co nejdříve navštívit lékaře. V případě obyčejné zácpy nebo průjmu však postačí jednoduchá řešení. Co se zácpy týče, na správné zažívání je dobré psyllium, které koupíte v lékárně, nebo v prodejnách zdravé výživy. Rychlým pomocníkem v tomto případě bývají i zavařeni, zejména pak zavařené, nebo i čerstvé švestky. Nezapomínejte na pitný režim, protože důvodem tuhé stolice může být i dehydratace. Co se průjmu týče, zde je potřeba naopak nenáročná, a suchá strava. Vyhněte se sladkým nápojům, ale nezapomínejte na dostatek vody, protože průjem může dehydratovat. Rovněž není od věci pár čtverečků hořké čokolády, čaj z divizny, nebo řepíku.